İş Fikirleri

Hosting Şirketi Açmak

Hosting Nedir?

Konu Başlıkları

İndirimlerle beraber internet kullanmak teşvik ediliyor. Yalnız internet üzerinden sadece satış haricinde farklı hizmetler de verilebiliyor. Bu hizmetlerden birisi de hosting hizmetidir. Bu yazımızda Hosting şirketi açmak Sorusuna cevap arayacağız.

Hosting Nedir?

Hosting, internete erişimi sağlayabilmek için altyapıyı sağlayan servis ağ hizmet sağlayıcısıdır. Yani internet sitesi kurmak isteyen bir kişinin hostinge sahip olması gerekir. Hosting, siteye resim, metin, ürün vb. eklenmesini sağlamaktadır. Hosting firmaları ise bu altyapı hizmetini site kurmak isteyen kişilerle buluşturur. Bundan dolayı hosting hizmeti vermek isteyen şirketlerin hizmetini sorunsuz sağlaması gerekir.

Çoğu firma geleneksel satışının yanı sıra internette de satışını sürdürüyor. Ancak bu süreç biraz zahmetli olabiliyor. Bundan dolayı verilen Hosting hizmetinin sizin açınızdan sorunsuz olmalıdır. Site sahipleri sizlerden farklı hosting hizmetleri talep edebilir. Bunun için tüm hizmetleri ayrı ayrı sağlayan bir şirket olmalısınız. Gelen müşterilerin hiçbiri yanıtsız bırakılmamalıdır.

Hosting şirketi açmak için bazı kuralları sağlamak gerekir. Fakat bu kurallar farklı şirket kurma şartları gibidir. Hatta diğer şirketlere nazaran daha uygun olacağını belirtebiliriz. İnternetin olduğu sürece talep görecek hizmetlerden biri olduğunu da altını çizelim.

Hosting Şirketi Kurulum Maliyeti

Hosting şirketi açmak için öncelikle bir betmuze işletmeye sahip olmak gerekmektedir. Şahıs veya limited şirket açılışı yapılmalıdır. Sigorta ücretleri gibi birçok ödenmesi gereken kalemler de mevcuttur. Önceliğiniz şirket açmak olacaktır. Sonrasında Hosting için gerekli malzemeler belirlenmelidir. Bu süreci bir ofis kuruyormuş gibi düşünebiliriz. Masa, sandalye gibi malzemeler temin edilebilir. Bunun yanında demirbaş olarak bilgisayarlar bulunmalıdır.

Hosting Şirketi Kurarken Konumun Önemi

Site sahipleri sizi sıkça ziyaret etmeyeceklerse konum sizin için ikinci planda olabilir. Bu sayede kira ücretini daha düşük tutabilirsiniz. Fakat yinede konumunuz merkezi konumdan fazla uzakta yer almamalıdır. Rezidans, plaza, avm içerisinde yer almanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu konuda uygun fiyatlı ofisler tercih edilebilir.

BU KONU İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Pet Shop Açmak Kazançlı Bir İş Midir ?

hosting nedir

Hosting Şirketi Kârlı Bir İş Midir?

Hosting şirketi açmak isteyenler öncelikle kazançlarını sorgulayacaktır. Günümüzde hosting hizmeti sağlayan firmalar git gide artmaktadır. Kâr marjı zamanla rekabetin de etkisiyle oldukça azalmıştır. Fakat kazancın oldukça iyi olduğu söylenebilir. İyi bir hizmet ve tanıtım sayesinde önemli bir kazanç elde edebilirsiniz. Yatırımda bulunduğunuz parayı kısa sürede doğru mantıkla çıkartabilirsiniz.

Neden Hosting Şirketi Açmalıyım?

Hosting, Web sitesi kurulum işlerine meraklıysanız bu iş tam sizlik. Tabii ki de sadece bilgisayardan anlamak yetmez. Hosting farklı bir dünyadır. Ağ yönetme, hizmet verme işlerinden oldukça iyi anlamalısınız. Üniversiteler bu alanda kendini geliştirmek isteyenler için etkili bir adres.

Sonuç

Hosting firması açmak isteyenler için sonuç kısmına geldik. Kurulum masrafları için normal bir işletme boyutunda olduğunu söyledik. Ancak geniş kapsamlı bir hosting şirketi için masraf milyon liralara kadar ulaşır. Sonuç itibariyle internetin ayakta olduğu sürece devam edilebilecek bir iş. Fakat bu bağlamda verdiğiniz hizmetin kalitesi, teknik destek ve tanıtım bu işin bel kemiği.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Konular

Başa dön tuşu
Sponsorlu Bağlantılar: iş fikirleri
iş fikirleri 2023 -