İş Fikirleri

İnternetten Para Kazanma! Bu Yıl için 20+ İnternetten Para Kazanma Fikri

Konu Başlıkları

İnternetten para kazanma artık kolay olduğunu biliyor musunuz? Tek yapmanız gereken bazı konularda kendinizi geliştirmeniz ve bu alanda çalışmalar oluşturmanız. Kısa zamanda uzmanlaşıp daha iyi paralar kazanmak sizin elinizde. Şimdi sizlere internetten para kazanmak için bazı tüyolar vereceğiz. Bahsedeceğimiz internetten para kazanma için en karlı iş fikirleri listemizden sonra ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Aslında internet üzerinde çalışmalar pandemi süreciyle birlikte artış gösterdi. Freelancer çalışanlar arttı ve bu da işletmeler için oldukça faydalı bir durum yarattı. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan hemen detaylara geçelim.

Internetten Para Kazanma 1

1. Online Ders Verin

Artık teknolojinin gelişmesi ve pandeminin varlığı online derslere olan ilgiyi de artırmış durumda. Bu sebeple online dersleri verimli hale getirerek yayınladığınız zaman çok iyi paralar kazanmanız mümkün. Buna ek olarak ilanlar hazırlayarak dağıtım yapabilirsiniz.

Sıkıcı ders içerikleri yerine biraz daha eğlenceli hale getirmek için neler yapabilirsiniz, bunları araştırın ve ona göre planlarınızı hazırlayın. Kısa süre içerisinde ayda en az 5 bin TL’ye kadar para kazanıyor olabilirsiniz.

2. Freelance Yazarlık Yapın

İşte en rahat ve en iyi para kazandıran işlerden birisi de freelance çalışmadır. Eğer yazınızın gücüne güveniyorsanız ve bu işte iyi olacağınıza inanıyorsanız hemen Bionluk ya da Fiverr gibi sitelerde üyelik oluşturun. Bir diğer seçeneğiniz de LinkedIn’dır. Burada da çok fazla yazarlık ilanı bulabilirsiniz.

Yazılarınız çok fazla kitleye ulaştığında ve belli bir düzen oluşturduğunuzda zaten çok iyi paralar kazanabileceğiniz işler alabilirsiniz. Sadece kalitenizi ön plana çıkarmanız yeterli olacaktır.

3. Evde Paketleme İşleri

Evde paketleme işi pandemi döneminde ciddi ilgi görmeye başladı ve insanlar bu iş için İŞKUR’u da kullanabiliyor. İŞKUR ev kadınlarına ekonomik destek sağlamak amacıyla bu projeye destek veriyor.  Evde paketleme işi yalnızca kadınlara değil firmalara da katkı sağlıyor. Son yıllarda firmalar bünyelerinde paketleme bölümü açmak yerine İŞKUR üzerinde bağlantılar kurarak bu işin evden yapılmasına yardımcı oluyor.

Evde paketleme işi yaparak ayda en az 7 bin TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz. Örneğin çorap paketleme işi aldınız. Paket başına 1 TL üzerinden anlaştığınızı farz edelim, ay sonunda 3 bin paketleme yapsanız toplamda 3 bin TL almış olacaksınız. Hem freelancer olarak ev içerisinde yapabilirsiniz hem de düzgün yaparak bu işi kısmi zamanlıdan tam zamanlıya dönüştürebilirsiniz.

4. Udemy Videoları Hazırlayın

İnternetten para kazanmak dediğimizde bir diğer seçeneğimiz de Udemy videoları hazırlamak ve yayınlamaktır. Bu uygulamayı hepiniz biliyorsunuzdur. Udemy’e eğitim videoları yükleyerek abone olan öğrenciler üzerinden para kazanıyorsunuz.

En karlı internetten para kazanma için iş fikirlerinden birisi olan Udemy videoları hazırlamak gerçekten çok iyi kazanç elde etmenize yardımcı olacak. Ama içerik hazırlarken sıkıcı ve stabil olmamaya çalışın. Böylece daha fazla ilgi çekebilirsiniz.

5. Stok Fotoğrafçılığı Yapın

Stok fotoğrafçılığı da doğru bir şekilde yapıldığı zaman çok iyi paralar kazanmanıza yardımcı oluyor. Önceden fotoğrafları, fotoğrafçılara ait katalogdan seçip çok yüksek meblağlara satın almanız gerekiyordu. Günümüzde ise teknolojiyle birlikte stok fotoğraf siteleri ortaya çıkmaya başladı. Bu sitelerde fotoğraflarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

Çok güzel ayarlamalarla eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunların satışından da çok iyi kazanç elde edersiniz.

BU KONU İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  En Kolay ve En Kârlı İş Fikirleri! 18 Yeni İş Fikirleri

6. CV Yazın ve Para Kazanın

CV yazarak nasıl mı para kazanacaksınız? Cevabı çok basit: iş arayanlar için profesyonel CV’ler hazırlayabilirsiniz. Çünkü hala bazı işletmeler ve kişiler, profesyonel CV’lere öncelik vermeyi tercih ediyor. Siz de böyle isteklere karşı en iyi CV’leri hazırlayarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Örneğin, iş için ayrı, market için ayrı ya da belli bir sektör için ayrı şablonlar hazırlayabilirsiniz. Ama hazır bir şekilde yapılabilecek CV’lerin dışında bir şey yapabiliyor olmalısınız. Ancak böyle farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

7. Müzik Dinleyerek Para Kazanın

Hepimiz müzik dinlemeyi severiz. Peki sadece müzik dinleyerek para kazanmanız mümkün mü? Evet…

Yeni çıkan şarkıları dinleyerek, onlara puan vererek para kazanabilirsiniz. Hatta bazı siteler sadece para da kazandırmıyor aynı zamanda konser biletleri ya da hediye kuponları da kazandırıyor.

Bu siteler yardımıyla şarkı dinleyin ve puanlayın ya da yorum yapın. Sonrasında da paranızı kazanın. Eğer iyi bir siteden bu işi aldıysanız mutlaka devamı gelecektir.

8. Editörlük Yapın

Aslında editör olabilmek için uzmanlığınız ve ilgili alandan mezuniyetiniz olmalı. Ama artık teknolojinin sağladığı imkanlarla çoğu kişi, eğitimini bile yıllarca almasına gerek kalmadan editörlük yapabiliyor. İyi bir editör olarak para kazanabilmeniz için; sorumluluk alabilmelisiniz, iletişim kabiliyetiniz olmalı, grup dayanışması yapabiliyor olmalısınız, yaratıcı ve meraklı olmalısınız.

Bu özelliklere sahipseniz ve kendinize de güveniyorsanız editörlük yaparak para kazanmak için önünüzde herhangi bir engel yoktur.

9. Sanal Asistanlık Yapın

Yine internetten para kazanmak dediğimizde oldukça önemli bir maddeden daha bahsetmemiz gerekiyor. Sanal asistanlık yaparak ayda en az 4 bin TL kazanabilirsiniz. Evden de rahatlıkla işi devam ettirmeniz mümkün. Bu sebeple sanal asistanlığı deneyebilirsiniz.

Telefon aracılığıyla oturduğunuz yerden işleri kontrol edebilirsiniz ve iyi paralar kazanabilirsiniz. Sadece planlama konusunda kendinize güvenebiliyor olmanız gerekiyor.

10. E Kitap Yazın

Kitap yazmak ve yayınlamak aslında çok da zor değil. Sadece nasıl yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Wattpad gibi sayfalarda hikayenizi yazıp yayınlayabilirsiniz. Buna ek olarak çeviriler de yaparak profilinize ekleyebilirsiniz. E kitap indirenlere yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda kendiniz de bir e kitap yazarak ilgileri üzerinize toplayabilirsiniz.

E-Kitap üzerinden ek gelir sağlamanız için tek yapmanız gereken ilgili programları ve şablonları bilgisayarınıza indirmektir. Sonrasında klavyenize güvenin ve yazmaya başlayın.

11. Grafik Tasarım Yapın

İnternetten para kazanmaktan bahsederken grafik tasarımdan bahsetmemek mümkün mü? Tabi ki değil… Grafik tasarım yaparak ayda en az 5- 6 bin TL kazanabilirsiniz. Çünkü grafik tasarımı herkes profesyonel bir şekilde yapamaz. Ama işini bilen birisi çok iyi kazanç elde eder. Bu yüzden siz de öğrenin ve işe başlayın. Nasıl öğrenirim diye endişe etmeyin, internet size çok fazla seçenek sunuyor.

Grafik tasarıma dair videolar izleyerek bile öğrenmeniz mümkün. Biraz zaman ayırarak her şeyi yapabilirsiniz.

12. El Yapımı Ürünler Satın

El emeği göz nuru ürünler artık çok fazla ilgi odağı. İnsanlar makine işlerinden ziyade el yapımı ürünleri satın almak istiyor. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa mutlaka el işi yaparak satabilirsiniz. İsterseniz hazır internet sitelerinden satın isterseniz küçük bir yer kiralayın ve orada satışını yapın. Ama size küçük bir tavsiye: E ticaret üzerinden satış yapmak her zaman daha karlıdır. Çünkü kitleniz daha geniş olur ve aklınıza bile gelmeyecek yerlerden sipariş alabilirsiniz.

BU KONU İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İnfluencer Nedir? Ne İş Yapar? Nasıl Olunur? Ne Kadar Kazandırır?

Bu işler biraz zaman alacaktır ama boncuk, nakış ya da takı fark etmeksizin, el yapımı ürünlerinizi satarak çok iyi kazançlar elde edersiniz.

13. E Ticarete Atılın

E-ticaretteki büyüme sayesinde sınırlı sermaye ile bile bir e-ticaret sitesi sahibi olmak artık çok kolay. Sadece bazı önemli noktaları bilmeniz gerekiyor. Süreci daha da hızlandırabilmeniz için e ticarette nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair yazılar okuyabilirsiniz ve videolar izleyebilirsiniz. Emin olun faydasını göreceksiniz.  Yükselen bir değer olan e-ticaret piyasasına dahil olmak isteyen girişimcilerin akıllarına birçok soru takılabiliyor. Ama endişe etmeyin, her şeyin bir çözümü bulunuyor.

E ticaret ile ayda en az 10 bin TL hatta daha fazlasını kazanabilirsiniz.

14. Bitcoin Dünyasına Girin

Bitcoin yeni bir iş alanı olarak hayatımızda yerini alıyor. Artık coin alıp satarak bile çok iyi kazanç elde edebiliyorsunuz. Ama bunun için işin uzmanı olmanız gerekiyor. Çünkü coin piyasası oldukça karışık ve çok hareketli. En ufak yanlış hareketiniz size çok pahalıya patlayabilir. Bunun olmaması için de Bitcoin ve altcoinlerle ilgili çok fazla bilgi sahibi olmalısınız.

Bitcoin ticareti ile uğraşanların bazıları ciddi paralar kazanırken bazıları da kazanamıyor. İşte burada önemli olan şey bilgidir. Önce iyice öğrenin sonrasında istediğiniz işi Bitcoin içerisinde yapın.

15. Trendyol’da Satış Ortaklığı Yapın

Satış ortaklığı! İşte yükselen yeni meslek bölümlerinden bir diğeri de satış ortaklığı yapmaktır. Özellikle Instagram’da çok fazla Trendyol, Hepsiburada gibi sayfaların iş birliklerini görüyoruz. Trendyol bunlar arasında en popüler olanı ve en çok kazandıranı…

Trendyol’da satış ortaklığı yapmak için en az 10 bin takipçiye ihtiyacınız var. Buna ek olarak beğeniler organik olmalı, etkileşim yüksek olmalı ve düzenli bir kullanıcı olmanız gerekiyor. Sonrasında bağlantılar paylaşıyorsunuz ve bu bağlantılar üzerinden müşteriler alışveriş yaptıklarında siz de para kazanıyorsunuz.

Gördüğünüz gibi çok iyi paralar kazanmanız için güzel ve eğlenceli bir fırsat!

16. Çeviri Hizmetleri Verin

İnternette artık ingilizce bilmek de yetmiyor. Üçüncü bir dil bilmek de önemli. Özellikle Japonca, Çince ya da Korece gibi diller de çok fazla işletme ve firma tarafından aranılan kriterlerden birisi. Bu dilleri öğrenmek tabi ki çok zor. Ama en kolayından internet üzerinden çeviri hizmetleri vererek iyi paralar kazanabilirsiniz.

Buna ek olarak çeviri hizmeti vermek için de freelancer yazarlık yapabileceğiniz siteleri kullanabilirsiniz. Çok fazla ilan yayınlanıyor ve kendiniz için uygun olanlara rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

17. Sosyal Medya Influencerı Olun

Şimdilerde ünlülerin ve çok iyi para kazananların yarısı sosyal medyayı kullananlardır. Çünkü sosyal platformlar hayatımızın o kadar merkezinde ki, püf noktaları bilenler kendilerini ön plana çıkarmayı başarıyor. Böylece sosyal medya influencerı olmak da en karlı 20+ iş fikirleri arasında yerini alıyor.

Bunun için bazı şartları taşıyor olmanız gerekiyor. Özellikle takiplerinizin her biri organik olmalı. Bunlar platformlar tarafından takip ediliyor. TikTok, Instagram ya da Youtube… Herhangi birinde influencer olarak hem ürünleri kendiniz denemiş olursunuz hem de tanıtımlar yaparak para kazanırsınız.

BU KONU İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  En Kolay ve Karlı İş Fikirleri! Yeni İş Fikirleri

18. Youtube Videoları Yayınlayın

Bir önceki maddeyle bağlantılı olarak Youtube kanallarının da çok ciddi paralar kazandırdığını söylemek gerekiyor. Youtube videoları yayınlamak ve para kazanmak için biraz sabretmeniz ve çaba harcamanız lazım. Çünkü insanların ilgisini çekmek o kadar da kolay değildir.

Öncelikle hangi konuda videolar çekmek istiyorsunuz bunu belirleyin, sonrasında videolarını tek tek belli aralıklarla yüklemeye başlayın. Bekleyin, insanlar o videoları izlesin. Böyle bir periyotla, içerik olarak da insanların ilgisini çektiğinizde zaten kazanç elde etmeye başlayacaksınız.

19. Podcast ile Para Kazanın

Spotify üzerinde bulunan bir uygulama olan Podcastler de para kazandırıyor. İnternetten para kazanmak isteyenler Podcast yapımını da araştırıyor. Aynı diğerlerinde olduğu gibi burada da bir süreye ihtiyacınız var. sadece önemli nokta diksiyon ve ses tonunuz. Buna ek olarak bazı malzemelerinizin de olması gerekiyor. Mikrofon, ses kaydedici gibi…

Sonrasında siz de en karlı iş fikirlerinden biri olduğunu anlayacaksınız.

20. Uygulamalara Yorum Yapın

Evet uygulamalara yorum yaparak da para kazanabiliyorsunuz. Oldukça ilginç değil mi? Aslında genel olarak internetin bize sunduğu fırsatları düşündüğümüz de bu madde de normaldir.

Bazı firmalar yeni çıkardıkları uygulamaların ön plana çıkması için yorumlara ve puanlamalara ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple de sizden yorum yapmanızı isterler ve belli bir ücretlendirmeyle devam ederler.

21. Sosyal Medya Danışmanlık Hizmeti Verin

Sosyal medya danışmanları kurumlara ve firmalara, sosyal platformlarda daha geniş kitlelere ulaşabilmeleri için yol gösterirler. Aslında şirketlerin bir sürü görevleri ve sorumlulukları olduğunu düşündüğümüzde sosyal medya için biraz geride kalabiliyorlar.

Bu noktada da sizlere iş düşüyor. Oturduğunuz yerden bile rahatlıkla bu işi yapabilirsiniz ve iyi paralar elde edebilirsiniz.

22. Cathering Hizmeti Verin

İnternetten para kazanmak için en karlı iş fikirleri tavsiyelerimizde sona yaklaşıyoruz. Şimdi de cathering hizmetinden bahsetmek istiyoruz. Eğer yemek yapmayı seviyorsanız ve bu alanda da kendinizi güçlü görüyorsanız işte tam da size göre…

Firmalarla ya da küçük kafelerle anlaşmalar yapabilirsiniz. Önce, alışana ve tanınana kadar belli sayıda yemek hizmeti sunabilirsiniz. Eğer zaman içerisinde bu iş sizin için uygun olursa internet üzerinden de siparişlere başlayabilirsiniz.

23. Redaktörlük Yapın

İnternette çok fazla yazım yanlışlarıyla karşılaşıyoruz. Ama bunların olmaması gerekiyor. O yüzden de düzgün Türkçe bilenler ve yazım konusunda çok iyi olanlar redaktörlük yapabilirler. Size metinler gelir ve siz de onları düzgün bir şekilde ayarlarsınız. Böylece kendiniz için bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

24. Online Anketler Doldurun

‘Anketcepte’ ya da ‘Toluna’ gibi uygulamalarla para kazanabilirsiniz. Sürekli anket yayınlanmasa da belli aralıklarla yayınlanan anketleri tamamlayın ve para kazanın.

Bir süre sonra anket sayınız artacaktır ve diğer uygulamalarla da birleştirdiğinizde kazancınızın arttığını fark edebilirsiniz.

İşte internetten para kazanmak bu kadar kolay! Sizlere sunduğumuz en karlı 20’den fazla iş fikirlerinden birini ya da birkaçını belirleyerek uygulamaya başlayın. Kendinizi bu alanlarda geliştirin ve sürekli başka bilgiler eklemeye çalışın. Çünkü ne kadar ilerlersiniz, o kadar fazla iş alırsınız ve para kazanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Konular

Başa dön tuşu
Sponsorlu Bağlantılar: iş fikirleri
iş fikirleri 2023 - dini sohbet sohbet islami sohbet muzik indir Deneme Bonusu Veren Siteler Ataköy Escort Deneme Bonusu deneme bonusu deneme bonusu veren siteler van escort deneme bonusu casino