Az Sermayeli İşler

Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır? 15 Dropshipping Siteleri

Konu Başlıkları

Dropshipping siteleri sayesinde ürünleri stoklamaya ya da depolamaya gerek kalmadan, alıcı ve satıcı arasında bir köprü oluşturarak yapılan bir e-ticaret modeline denilmektedir. Dropshipping kelime anlamına bakıldığında ise satışla ilgili “direkt nakliye, doğrudan gönderim” gibi tabirlerle karşılaşılmaktadır.

Dropshipping Siteleri 2

Dropshipping Nedir?

Dropshipping nedir? Sorusuna en iyi verilen cevap stok tutmadan yapılan satış şekli olarak tanımlanması olabilmektedir. Gelen siparişler tedarikçiye yönlendirilir ve tedarikçi de böylece siparişleri satıcı adına alıcıya ulaştırır. Dropshipping ile satışı gerçekleştiren satıcı, bu satış işleminden kazanç sağlamaktadır. Dropshipping avantajları şu şekildedir:

Daha az ön sermaye gerekli, başlaması kolay, düşük genel gider, esnek konum, satılacak geniş ürün yelpazesi, test etmek daha kolay ve ölçeklendirmek daha kolay. Dropshipping dezavantajları ise şu şekildedir: Düşük marjlar, envanter sorunları, nakliye karmaşıkları, tedarikçi hataları ve sınırlı özelleştirme ve markalaşma.

Dropshipping Siteleri 3

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Dropshipping nasıl yapılır? Sorusunun cevabı özel bir e-ticaret sitesinde ya da sanal pazar yerlerinde yapılabilir olmaktadır. Dropshipping yapmadan önce avantajlarını ve dezavantajlarını iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Sahip olduğunuz girişimci profili ya da e-ticaret stratejileriniz doğrultusunda bu modelin sizin için kâr olup olmayacağını öngörebilmeniz oldukça önem taşımaktadır.

Dropshipping özel bir e-ticaret sitesinde ya da sanal pazar yerlerinde yapılabilmektedir. Bunun için kendinize e-ticaret sitesi açarak veya sanal pazar yerlerinde mağaza açarak işe başlayabilirsiniz. Hatta isterseniz her iki yöntemi aynı anda da uygulayabilmeniz mümkündür.

Dropshipping Siteleri 4

1. Yol Panayırı

Renkli tasarım ve cazip ürün resimleri alışveriş yapan kişilerin dikkatini web sitesine girdikleri anda çekmekte ve onları tekliflerine zahmetsizce bağlamaktadır.

BU KONU İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  10 Bin TL İle Ne İş Yapılabilir?

2. Mivimall

Mivimall, alışveriş yapanlara nerede olurlarsa olsunlar, kim olurlarsa olsunlar ya da neye tutkun olurlarsa olsunlar kendilerini ifade etmelerine yardımcı olacak koleksiyonlar sunmayı vaat eden bir sitedir.

3. Karışım Jeti

Blendjet, hikayelerini, yolculuklarını ya da her şeyin nasıl başladığını anlatmak için üç dakikalık bir video kullanmaktadır.

4. Moi’yi Dökün

Ürünleri keşfetmelerini kolaylaştırmak ürün satışlarını kazanmak için oldukça önemlidir. Bu sebeple bir site arama özelliğinin etkinleştirilmesi ürünlerin keşif arama deneyimini kolaylaştırabilmektedir.

5. Doğmuş Güzel Mağaza

Born Pretty Store’da, alışveriş yapanların bütün fırsatlara tek yerden kolay bir şekilde erişmelerini sağlayan özel olan bir indirim sayfası vardır ve bu da daha iyi ödeme yapılmasını sağlamaktadır.

6. Estetik

Tüketicilere satış yapmadan önce değerli olan bir şey vermek, onları satışa daha açık hale getirmektedir. Bu nedenle, Aesthentials kullanıcılarına ilk siparişlerinde %10 indirim sunmaktadır.

7. Dişli Grubu

Gearbunch mevcut müşteriler ile ilişkileri eğitmek, meşgul etmek ya da bu müşteri ilişkilerini güçlendirmek için yararlı blog içeriği yayınlamaktadır.

8. AliExpress

Aliexpress tüketici elektronikten giyime kadar onlarca kategoride ürün pazarlayan bir toptan satış sitesidir. A’dan Z’ye her türlü ürünün bulunduğu platform olmaktadır.

9. Doba

Doba güvenilir dropshipping tedarikçisi bulmanıza ve ürün sipariş etmenize ya da var olan envanterinizi kapsamlı olarak izlemenizi sağlayan bir sitedir.

10. SaleHoo

SaleHoo, çeşitli ürünlerin uluslararası müşteri ya da tedarikçilerini bulmak için temel olarak en büyük dizine sahip olan bir site olmaktadır.

11. Wholesale2B

Wholesale2B bir milyondan fazla farklı türde ürün tedarik eden 100’den fazla tedarikçiyi bulmak için oldukça iyi bir platform olmaktadır.

BU KONU İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  E-Ticarete Başlamak! Ürün Bulma! Pazar Yerleri ve Kazançları

12. Defter Terapisi

Tüketicilerin çoğu karşılığında bir şey almadan e-postalarından ayrılmaya istekli olmamaktadır. Bu yüzden Notebook Therapy, e-posta listesi aboneliğini teşvik edebilmek için ziyaretçilere 50 dolarlık hediye kartı sunmaktadır.

13. Günlük Çalma

Daily Steals, müşterilere hem ücretsiz gönderim hem de kolay iade imkanı sunmaktadır

14. Modalyst

Çevrimiçi mağazanızda listelemek için doğru ürünleri hızlı bir şekilde tedarik etmenize olanak tanıyan bir sitedir.

15. Afro Tek Boynuzlu At

Afro Unicon, müşterilerin ürüne kendilerinin olduğunu hissettiklerinde duygusal olarak bağlı olduklarına inanmaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Sponsorlu Bağlantılar: iş fikirleri
iş fikirleri 2023 - dini sohbet sohbet islami sohbet muzik indir